„Turyści" - w kinach od 22 lutego!

„Turyści" (org. Sightseers) w reżyserii Bena Wheatleya to brytyjska czarna komedia o zakochanej parze na wakacjach, której nikt nie chciałby spotkać. Premiera filmu 22 lutego!

Tina i Chris podróżują z przyczepą kampingową trasą największych atrakcji turystycznych Anglii. Muzeum starych tramwajów w Crich, jaskinia strachu w Shipton czy muzeum ołówków w Keswick to według nich, idealny pomysł na wymarzone, romantyczne wakacje. Gdy na drodze zakochanych staną zbyt głośni nastolatkowie, wścibski turysta lub nieuprzejma kelnerka, Chris i Tina postanawiają usunąć każdego, kto odważy się zmącić ich spokój.  W rolach głównych zobaczymy Alice Lowe i Steve’a Orama, którzy są jednocześnie autorami scenariusza.

Jedna z najbardziej oryginalnych brytyjskich komedii ostatnich lat jest nominowana do 7 nagród BIFA. „Turyści" to kolejna kinowa propozycja spod znaku REBEL REBEL. W ramach cyklu prezentowane były między innymi: „Raid” w reżyserii Garetha Evansa, uznany w głosowaniu onet.pl, wp.pl i filmweb.pl za jeden z najlepszych filmów ubiegłego roku, „Cztery lwy” - zwycięzca BAFTA w kategorii Najlepszy Film oraz kultowa „Mordercza opona” Quentina Dupieux. 

Film „Turyści” dystrybuowany jest w Polsce przez M2 Films.

3 komentarze:

  1. Zapowiada się nieźle, czekam z ciekawością :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Takie podróżowanie przyczepą i zwiedzanie to zawsze było moim marzeniem. Wolność czujesz na każdym krkoku. Co do samego filmu to nie wiem, nie przekonuje mnie do końca. ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Czaje sie na to, bo "Kill List" mi podszedl!

    OdpowiedzUsuń